Rozwój innowacyjnych produktów jest podstawowym elementem polityki Polimarky realizowanym od początku działalności przedsiębiorstwa. Firma posiada własny Dział Badań i Rozwoju stanowiący miejsce tworzenia wiedzy i wyznaczania kierunków dalszego rozwoju – nasze okno na przyszłość. Mimo ugruntowanej pozycji na rynku ciągle podejmujemy wyzwania związane z wzbogacaniem naszego portfolio o nowe produkty. Realizowane prace badawczo-rozwojowe stanowią nie tylko pierwszy krok do wprowadzenia na rynek innowacyjnych wyrobów, ale przede wszystkim do wypracowywania trwałej przewagi konkurencyjnej zarówno dla siebie jak i naszych Klientów.
Realizacja zadań w ramach działalności badawczo-rozwojowej wymaga wysokich kompetencji: wiedzy i doświadczenia, jak również zaplecza technologicznego i laboratoryjnego. Pracownicy działu B+R to specjaliści z zakresu przetwórstwa tworzyw sztucznych, chemii polimerów i inżynierii materiałowej, którzy potrafią umiejętnie wykorzystywać wiedzę pochodzącą z otoczenia Firmy, a więc kontaktów z Klientami, dostawcami i dystrybutorami. Nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje poprzez aktywny udział w szkoleniach, targach, konferencjach i pracach stowarzyszeń branżowych, zgłębianie specjalistycznej prasy i literatury naukowej oraz kontakty z jednostkami badawczo-rozwojowymi w kraju i za granicą zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym. To strategiczne partnerstwo pozwala na wymianę wiedzy między naszymi technologami i specjalistami akademickimi w zakresie, inżynierii materiałowej, inżynierii procesowej oraz aplikacji technologicznych Dział Badań i Rozwoju dysponuje dostępem do linii produkcyjnych pozwalających realizować projekty w skali pół-technicznej i technicznej oraz bogato wyposażonego laboratorium, umożliwiającego szybką weryfikację osiągniętych rezultatów.
Do podstawowych zadań Działu Badań i Rozwoju należy:
- projektowanie nowych wyrobów spełniających specyficzne wymagania Klientów, w tym regulacji prawnych, wymagań jakościowych i ochrony środowiska,
- współpraca z działami technologicznymi Klientów w celu optymalizacji procesów i rozwiązywania problemów technologicznych,
- poszukiwanie nowych, innowacyjnych rozwiązań stwarzających możliwość uzyskania przewagi nad konkurencją,
- optymalizacja własnych procesów technologicznych i linii produkcyjnych,
- współpraca z jednostkami zewnętrznymi tj. dostawcy surowców i urządzeń, ośrodki badawczo-rozwojowe
Pracownicy działu rozwoju w ramach swojej pracy analizują trendy oraz wytyczne legislacyjne w obrębie gałęzi przemysłu w jakich operuje firma tj.:
- kablowego
- motoryzacyjnego
- AGD
- budowlano-konstrukcyjnego
- elektrotechnicznego
- meblowego
- inne