Do pobrania
Certyfikaty
Katalogi
Pozostałe
Zapraszamy wkrótce
Raporty
Zapraszamy wkrótce
Projekty unijne
Polimarky spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa realizuje projekt pod tytułem: Transformacja firmy Polimarky w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego – etap I.
Główne zadania projektu:
- Przeprowadzenie audytu GOZ;
- Opracowanie Modelu biznesowego GOZ- transformacji.
Grupę docelową projektu stanowi przede wszystkim firma Polimarky Sp. z o.o. sp.k oraz jej pracownicy i kadra zarządzająca.
Celem projektu jest opracowanie dla Wnioskodawcy przez zewnętrzną firmę doradczą modelu biznesowego GOZ-transformacji.
Efektem projektu będzie zmiana w zakresie uciążliwych emisji zapachowych związanych z działalnością przedsiębiorstwa, zmiana struktury energetycznej – przejście ze źródeł konwencjonalnych na źródła odnawialne oraz wykorzystanie metody BAT – zmiana technologiczna.
Wartość projektu: 82 781,00 PLN
W tym dofinansowanie projektu z UE: 82 781,00 PLN
#FunduszeEuropejskie
Polimarky spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa realizuje projekt pod tytułem: Transformacja firmy Polimarky Sp z o.o. sp.k. w kierunku Przemysłu 4.0.
Tytuł projektu: Transformacja firmy Polimarky Sp z o.o. sp.k. w kierunku Przemysłu 4.0
Główne zadania projektu:
- Przeprowadzenie audytu technologicznego wraz z diagnozą dojrzałości cyfrowej i przygotowania mapy drogowej;
- Automatyzacja i robotyzacja produkcji systemów instalacyjnych (rur);
- Automatyzacja produkcji tworzyw sztucznych (granulatu).
Grupę docelową projektu stanowi przede wszystkim firma Polimarky Sp. z o.o. sp.k oraz jej pracownicy i kadra zarządzająca.
Celem projektu jest wzrost efektywności produkcyjnej firmy Polimarky poprzez automatyzację i robotyzację procesów technologicznych.
Efektem projektu będzie wdrożenie innowacji w procesie produkcji poprzez opracowanie Mapy drogowej transformacji do przemysłu 4.0 firmy Polimary, oraz wdrożenie działań na rzecz automatyzacji i robotyzacji firmy prowadzących do jej przekształcenia w fabrykę przyszłości.
Wartość projektu: 6 100 800,00 PLN
W tym dofinansowanie projektu z UE: 2 997 250,00 PLN
#FunduszeEU
Projekty zrealizowane
Opracowanie i wdrożenie innowacyjnych technologii, przyjaznych środowisku poprawiających gospodarkę materiałową oraz wykorzystujących odnawialne źródła energii w przedsiębiorstwie Polimarky.
„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej” Projekt „Opracowanie oraz wdrożenie innowacyjnych technologii, przyjaznych środowisku poprawiających gospodarkę materiałową oraz wykorzystujących odnawialne źródła energii w przedsiębiorstwie Polimarky” korzysta z dofinansowania o wartości 668 049 euro otrzymanego od Norwegii. Celem projektu jest opracowanie oraz wdrożenie w przedsiębiorstwie Polimarky Sp. z o.o. S.K. proekologicznych technologii oraz produktów, zwiększających konkurencyjność Spółki poprzez opracowanie i wdrożenie technologii produkcji bezhalogenowych mieszanek kablowych „EKO1” oraz „EKO2” na bazie recyklatu (do 80%), opracowanie i wdrożenie technologii recyklingu poliolefin stosowanych przy produkcji mieszanek „EKO1” oraz „EKO2. Dodatkowo Spółka zainstaluje panele fotowoltaiczne jako źródło energii elektrycznej dzięki czemu nastąpi zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Fundusze Norweskie i EOG reprezentują wkład Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. Istnieją dwa cele ogólne: ograniczenie nierówności ekonomicznych i społecznych w Europie i wzmacniania relacji dwustronnych pomiędzy państwami-darczyńcami a 15 krajami UE z Europy Środkowej i Południowej i obszaru Morza Bałtyckiego. Trzy Państwa-Darczyńcy ściśle współpracują z UE w ramach Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Darczyńcy przekazali 3,3 miliarda euro w ramach kolejnych programów funduszy w latach 1994–2014. Fundusze Norweskie i EOG na lata 2014–2021 wynoszą 2,8 miliarda euro. Priorytety na ten okres to:
- innowacje, badania naukowe, edukacja i konkurencyjność,
- integracja społeczna, zatrudnienie młodzieży i ograniczenie ubóstwa,
- środowisko, energia, zmiany klimatu i gospodarka niskoemisyjna,
- kultura, społeczeństwo obywatelskie, dobre zarządzanie i podstawowe prawa,
- sprawiedliwość i sprawy wewnętrzne.
Kwalifikowalność do Funduszy wynika ze spełnienia kryteriów określonych w ramach Funduszu Spójności UE przeznaczonego dla państw członkowskich, w których dochód krajowy brutto na mieszkańca jest niższy niż 90% średniej unijnej. Program Funduszy Norweskich i EOG składa się z dwóch mechanizmów finansowych. Fundusze EOG są wspólnie finansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, których wkład oparty jest na ich PKB. Fundusze Norweskie są finansowane wyłącznie przez Norwegię.
Uruchomienie produkcji innowacyjnych kompozytowych mieszanek ceramizujących
Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020
Oś priorytetowa 3 Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach
działanie 3.2 Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R poddziałanie 3.2.1 Badanie na rynek
Celem projektu jest wdrożenie wyników prac B+R oraz uruchomienie produkcji w nowo budowanym zakładzie produkcyjnym w Zaczerniu. Projekt zakłada wprowadzenie na rynek grupy innowacyjnych kompozytowych mieszanek ceramizujących opartych na poliolefinach oraz znacząco ulepszonych modyfikowanych tworzyw sztucznych o standardowej i podwyższonej wytrzymałości wytwarzanych w innowacyjnym procesie produkcji.
Czas trwania projektu: 01.03.2017 – 31.12.2019
Wartość projektu: 39 003 512,88 PLN
Kwota dofinansowania: 13 801 200,00 PLN
Zapytania ofertowe – POIR.03.02.01-18-0005/16
Dotacja na kapitał obrotowy dla Polimarky.
Program Operacyjny Polska Wschodnia 2014-2020
Osi priorytetowej I Przedsiębiorcza Polska Wschodnia
Działanie 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy
Głównym celem projektu jest wsparcie przedsiębiorcy w zakresie zapewnienia płynności finansowej oraz wsparcia bieżącej działalności w związku z trudnościami finansowymi, które wystąpiły u przedsiębiorcy wskutek epidemii COVID-19.
Wartość projektu: 283 294,77 PLN
Kwota dofinansowania: 283 294,77 PLN
Opracowanie i przygotowanie do wdrożenia nowego modelu biznesowego internacjonalizacji w Polimarky Sp. z o.o. Sp. K.
Program Operacyjny Polska Wschodnia 2014-2020
Osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia
Działanie 1.2: Internacjonalizacja MŚP
Celem głównym projektu jest wprowadzenie przez Polimarky dwóch grup produktowych (tworzywa sztuczne, systemy instalacyjne) na nowe rynki zagraniczne (Kazachstan, Mołdawia, Uzbekistan, Turcja, Norwegia, Belgia, Wielka Brytania, Luksemburg, Białoruś, Rosja, Rumunia, Finlandia).
Wartość projektu: 942 674,00 PLN
Kwota dofinansowania: 694 619,98 PLN
Zapytania ofertowe – POPW.01.02.00-18-0041/19